„Vaikiškas marmeladas“

partneris: „Less table"

formatas: interpretacija

dizaino sritis: maisto ir grafinis dizainas

Projekte „Dizaino fondas: istorijos aktualizavimas“, bendradarbiaujant su maisto dizaino studijos „Less table“ dizainerėmis, gimė idėja sukurti ir pagaminti vienetinius rankų darbo „Vaikiško marmelado“ rinkinius. Marmeladinių saldainių forma – dėlionė, sukurta pagal tangramo principą.

Pakuotės dizainą įkvėpė Raisos Šmuriginaitės 7 dešimtmetyje sukurtas ir asmeniniame archyve išsaugotas eskizinis „Vaikiško marmelado“ projektas, taip pat „Žaislų muziejuje“ saugomi „Taros“ biure sukurti žaidimų pavyzdžiai.

Nuo 1964 m. Vilniuje veikė specializuota grafinio dizaino institucija – Eksperimentinis taros ir įpakavimo konstravimo biuras. Jo tikslas buvo vienoje vietoje įgyvendinti grafinio dizaino užsakymą nuo idėjos iki konkretaus produkto. Čia buvo kuriami etikečių, pakuočių, prekių ženklų ir firminio stiliaus projektai, spausdinami plakatai, sudaromi bei leidžiami įvairūs reklaminiai leidiniai. Šios įstaigos pavadinimas ne kartą keitėsi, tad dailininkai Paribio gatvėje įsikūrusią eksperimentinę bazę vadino tiesiog „Tara“.

7 dešimtmetyje biure darbo vietas rado kelios dešimtys jaunų dailininkų-konstruktorių, taip tuo metu buvo vadinami dizaino srityje dirbę profesionalai. „Taros“ biure dirbę dailininkai daug prisidėjo ir prie lietuviško žaislų dizaino kūrimo. Biure buvo kuriami, apipavidalinami ir spausdinami įvairiausi stalo žaidimai, žaislų pakuotės ir vaikams skirti saldainių rinkiniai.

    „Vaikiškas marmeladas“ (maisto dizaino studija „Less table“). K. Milaševičiaus nuotrauka